З водінням автомобіля в реальних дорожніх умовах приходить і справжній досвід. Вже через кілька років більшість водіїв відчуває себе на дорозі як риба у воді. Незважаючи на всю цю лірику, майже кожен має за собою пару-трійку вельми шкідливих звичок, які нешкідливі лише на перший погляд. Сьогодні ж мова піде про п’ять речей, які не варто робити в своєму авто.

1. Класти руку на важіль

Не варто класти руку на важіль перемикання передач, коли в цьому немає ніякої потреби. Руки слід тримати на кермі, бажано (в дійсності обов’язково) – обидві руки. Крім того, що небезпечно відривати руки від керма, тоді коли це робити не слід, так ще й коробка передач зношується швидше, ніж могла б.

2. Ігнорування стоянкового гальма

Існує думка про те, що ручні гальма слід використовувати тільки при паркуванні авто на нахилі. Насправді, залишаючи свій автомобіль, варто їх мало не завжди, для того, щоб знизити навантаження на зчеплення автомобіля.

3. Почистити автомобіль

Мова у цьому пункті йдеться зовсім не про відвідування автомобільної мийки. Складно повірити, але багато водіїв навіть не знають, яке навантаження може витримати їх улюблене авто. Пара-трійка мішків картоплі понад норми, звичайно, не змусять машину розвалитися прямо на очах, однак перевантажувати сталевого звіра без потреби не варто, а перевищувати норму навантаження – тим більше. І взагалі, краще не тягати в машині нічого зайвого.

4. Не осушувати бензобак

Вартість бензину завжди було болючим питанням для будь-якого автомобіліста. Часто буває так, що грошей на літр-інший просто не вистачає. Тим не менше, потрібно намагатися, щоб паливо в баку не опускалося нижче 1/14 його обсягу. Пов’язано це з специфікою сучасних паливних насосів. Якщо осушувати банк до дна із завидною регулярністю, а заправляти його по краплі, все це може з часом перетворитися на дорогий ремонт.

5. Не бути героєм бойовика

Звичайно, даний пункт зрозумілий і їжаку, але все-таки не згадати про нього, просто не можна. Іноді різкий старт або гальмо необхідне, проте без потреби гвалтувати свій власний автомобіль такими речами не варто. Все це серйозно зношує його конструкцію і згодом, знову ж таки вдарить по гаманцю солідним чеком за ремонт.