Прогрес не стоїть на місці. Хоча іноді здається, що вченим вже більше нема чого відкривати в цьому світі, а інженерам нікуди прагнути, все це насправді абсолютно не так. З кожним роком з’являються все більш досконалі, складні, але разом з тим і все більш доступні широкому колу людей технології. У сьогоднішньому огляді ж, мова піде про ті, що в найближчі роки (можливо) змінять автомобілі до невпізнання.

 

1.

48-вольтні електричні системи і приводи

Автомобілі потребують все більш потужної електроніки, і сьогодні ринок прагне задовольнити цю потребу. За словами інженерів і техніків, у найближчі десятиліття в області електричних систем авто не відбудеться революції, однак вони будуть стрімко розвиватися і рівномірно. Більш того, як очікується, темпи розвитку автомобільної електроніки будуть рости рік від року.

2.

Системи деактивації циліндрів двигуна

Інженери-автомобілебудівники стверджують, що в найближчі кілька років активними темпами будуть розвиватися технології, використовувані у створенні двигунів. Найбільше, сьогодні галузевиків турбує, як почати робити порівняно дешеві, гібридні двигуни здатні однаково ефективно працювати в різних режимах.

3.

Водневі двигуни

Ще кілька років тому водневий автомобіль здавався чимось на рівні наукової фантастики. Тільки за останній рік з’явилося кілька досить «придатних» зразків такої техніки. Абсолютна більшість прототипів робиться в маркетингових цілях, однак прогрес у цій області обнадіює і експерти впевнені, що слідом за електрокарами на ринок ввірвуться водневі авто.

4.

Баки для водню

Немає ніякого толку від двигуна, якщо немає бака для зберігання палива. Ця сумна казка про водневі системи. Тим не менше, і тут інженерам вдалося в останній рік добитися значного прогресу. Більше інших змогли зробити американці. Цікаво, що проект створення водневих паливних елементів фінансується тут у тому числі і на державному рівні.

5.

Кремніє-анодні батареї

Популяризація електрокарів штовхає вперед розвиток акумуляторних батарей. Інженери і техніки впевнені, що в найближчі 10 років у цій галузі вийде зробити справжню революцію. Йдеться про підвищення ефективності сучасних акумуляторів на 10-40% в рік. Провідником у майбутнє обіцяє стати кремній.

6.

Електричні повітродувки

Складно повірити, проте турбокомпресор в найближчі роки може отримати нове життя. Завдяки сучасним технологіям інженерам і технікам вже вдалося подолати раніше, здавалося б, нездоланні бар’єри модернізації. Забавно, але раніше багато з недосяжних рубежів в цій області «списувалися» на «фундаментальні закони фізики».

7.

Твердотільні акумулятори

Сучасні автомобільні акумулятори все ще залишаються досить великою проблемою, з технічної точки зору. Завдяки останнім досягненням у цій області, інженери сподіваються взагалі забути про електроліт. Акумулятори на базі нової технології можуть виявитися не тільки більш простими для виробництва, але ще й більш дешевими, і звичайно ж – безпечними.