Дитині мають зробити трансплантацію кісткового мозку.

Термінової допомоги потребує онкохворий хлопчик Вітя Веретьонкін з Миколаєва – аби його врятувати, необхідна дорога операція у Туреччині, яку родина не може оплатити самостійно, йдеться в сюжеті ТСН 19:30. 

Захворів Вітя влітку. Спочатку його мати думала, що це застуда, але за три дні енергійний хлопчик практично перестав вставати з ліжка 

“Температура, блювання, він постійно спав. От спить і спить, температура. Зі спортсмена він перетворився на старенького дідуся”, – розповіла мати хлопчика Олена Веретьонкіна.

Читайте також:
Крихітна Ангелінка потребує негайної допомоги

Медики кажуть, що Вітя поступив до них практично при смерті із найважчою формою лейкозу, яка зустрічається лише у 5% онкохворих. За лічені дні пухлина, яка ховалася в грудині хлопця, перетворилася на величезну кулю. Лейкоз у хлопця був настільки агресивний, що прятягом першого блоку хіміотерапії хлопчик тричі впадав в кому.

“За розміром вона (пухлина – Ред.) було десь як футбольний м'яч. Коли він лягав, настільки давило йому на серце і на дихальний шлях, що він просто задихався”, – каже лікар-онкогематолог Міколаївської обласної дитячої лікарні Михайло Адірам.

Вітя пережив інсульт і вижив. Тоді мама розповіла сину про діагноз, який приховувала місяць. Хлопчик каже, що після цього йому навіть стало легше – бо зрозумів з чим бореться і вирішив перемогти

“Це у мене ще слабка болячка, я подумав, і я з нею впораюся. Мене завжди називали переможцем і я завжди перемагав. Вирішив, що переможу цю болячку”, – сказав онкохворий хлопчик.

Зараз у Віті третій блок хіміотерапії. Він має бути останнім, кажуть медики, адже його лейкоз від такого лікування лише гальмується. Остаточно врятувати хлопця може лише трансплантація кісткового мозку. Лікарі кажуть, що в нього є максимум місяць.

В Україні операцію зробити неможливо, бо жоден родич не підійшов як донор. Квитки на літак надасть авіакомпанія МАУ згідно з угодою з телеканалом 1+1. А Вітю готова прийняти клініка в Туреччині.

“Рахунок божевільний. 110 тисяч доларів. Я не знаю, чи маю я право просити таку суму, але вона мені потрібна, просто потрібна, аби врятувати дитину”, – розповідає його мама.

Рятувати Вітю взялися не лише дорослі, а й діти. У школі провели ярмарок, його однокласники кажуть, він душа їхнього 4 класу. Але сума, яку вдалося зібрати – мізерна у порівнянні з рахунком. А дорогоцінний для Віті час спливає.

“Люди, допоможіть мені, будь ласка, зібрати таку суму на лікування. Вона мені дуже потрібна, щоб не померти”, – каже маленький Вітя.

КАРТА ПРИВАТБАНКУ

5168 7573 6964 6353

ВЕРЕТЬОНКІНА ОЛЕНА ВАСИЛІВНА (мама)

ТЕЛ.: 063 718 56 25

ОЛЬГА ВІКТОРІВНА (БАБУСЯ)