Дитині 7 років, але розвиток загальмував на рівні 3-місячного малюка.

Розпочинати життя заново у 7-річному віці мусить маленький Сашко з Харківщини. Він бореться із важкою затримкою розвитку, тож аби змусити мозок “працювати”, потрібно провести складну операцію і вживити спеціальний прилад.

Щоденні тренування на фітболі – улюблена і ледь не єдина розвага Сашка, який самостійно не ходить, не розмовляє та ледве тримає голову. Народився хлопчик здоровим, але на дев’ятий день життя раптово захворів на жовтяницю. “Саша впав у кому. Кома була настільки важка, що навіть один процент не давали, що він житиме”, – каже мама  Тетяна Семенова. Проте хлопчик вижив, але пошкодженими виявились усі внутрішні органи. Сашко зупинився у розвитку на рівні тримісячної дитини.

 

Чому таке сталося, лікарі довго не розуміли. Лише цього року в столичному інституті нейрохірургії поставили діагноз: вторинна дистонія. І знайшли місце ураження в мозку. “Саме та кнопочка, що запускає головний мозок у роботу”, – каже мама. Хлопчика може врятувати складна операція – у мозок імплантують спеціальні електроди, а під шкіру підшиють генератор, який подаватиме необхідні імпульси. “Генератор підшивається під шкірою, електроди вводять в мозок”, – розповів завідувач відділення функціональної та стеротоксичної нейрохірургії і нейромодуляції Костянтин Костюк.

“Він встане на ніжки, він наче заново народиться, він почне тримати головку – у нього почнеться життя”, – сподівається мама Сашка. На заваді єдине “але” – гроші. Хоч сама операція безкоштовна, набір для стимуляції мозоку коштує майже 800 тисяч гривень. Держава його не надає. “Такої суми в нас немає, її нема де взяти”, – зізнається Тетяна Семенова. “Доведеться продавати квартиру. Тоді всі лишаються без житла: старший син і нас троє”, – каже батько Сашка Віталій Семенов.

Батьки сподіваються на допомогу небайдужих і вірять, що син заживе повноцінним життям. “Побачити, як він стоїть і робить перші кроки. Я була б найщасливішою мамою на світі, побачивши це”, – каже Тетяна Семенова. Зробити операцію Сашку лікарі радять якнайшвидше. Допомогти в цьому можуть усі, хто відгукнеться на біду родини Семенових і надасть посильну грошову допомогу. Реквізити для неї такі: картка Приватбанку 4149 4378 6445 7047, отримувач Тетяна Володимирівна Семенова. 

Кореспондент ТСН Павло Посохов