Віктор Загреба, куратор ініціативи ГО “Vision Zero for Ukraine”, завдання якої кардинально зменшити смертність і травматизм в Україні, описав причини високої аварійності на вулиці Крихівецькій в Івано-Франківську.

Нагадаємо, ввечері шостого квітня у Крихівцях машина смертельно травмувала жінку – водій втік.  Минулої п’ятниці саме на цій ділянці дороги збила трьох людей та втекла з місця ДТП п’яна водійка на BMW.

“Ми як ГО Vision Zero for Ukraine влітку 2016 проводили на цій вулиці дослідження і зібрали факти, що основним фактором ризику там є катастрофічно високі швидкості руху автомобілів. Ми робили заміри швидкості на цьому місці, де сталася ДТП – 60 км/год там не їхав майже ніхто, 45% водіїв їздить там понад 80 км/год. Більше того, за 20 хвилин одного з замірів (всього замірів було 4 сесії) ми виявили 12 водіїв, які влітали в місто з сусіднього села на швидкості понад 100 км/год”, – йдеться в його дописі у “Фейсбуці”.

За його словами, ці дані були доведені до відома Патрульної поліції і мерії.

“Крихівці є автономним селом в складі міста Івано-Франківська. Сільська рада найбільше переймається безпекою на цій вулиці, добились встановлення світлофорів, освітлення переходів, однак перебудувати вулицю чи накласти там засобів примусовго зниження швидкості вони не могли, бо ж це дорога державного значення”, – пише Віктор Загреба.

У 2016 році, в дусі децентралізації, село замовило недержавним проектувальникам розробити на цій вулиці рішення, які можна було б реалізувати в короткий час і з мінімальними коштами без реконструції всієї вулиці. Ще восени проект був готовий, але на фінальній стадії поліція близько півроку не затверджувала цей готовий проект, і проектувальники повезли його аж в Київ, де його успішно затвердили.

“На цій вулиці давно мали би висіти камери контролю швидкості. Ця жінка була би жива. І тисячі інших людей. Взагалі, бездіяльність МВС та НПУ в сфері безпеки руху протягом останніх 2 років є злочинною недбалістю, яка вбила вже набагато більше людей, ніж загинуло на “Титаніку”. Я вважаю, що це має бути причиною для відставки міністра та профільних керівників в НПУ”, – вважає Загреба.

 

Есперт з дорожнього руху назвав причину великої кількості аварій на вулиці Крихівецькій

Джерело