Хлопчику за місяць потрібно зібрати 125 тисяч євро на трансплантацію кісткового мозку.

У півторарічного Давида Галушки з Київщини важка і рідкісна форма раку крові. Єдина можливість врятувати дитину – термінова трансплантація кісткового мозку, яку можна провести лише за кордоном, бо ніхто з рідних не підійшов як донор, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Допомогти хлопчику зголосились в італійській клініці, однак для цього потрібні 125 тисяч євро. Власними силами родина наскладала майже половину суми, а щоби зібрати решту – просять допомоги.

У палаті спеціального режиму Давид перебуває уже третій місяць. Хлопчик дуже вразливий до інфекцій, тож пускають до малюка не всіх.

Усе почалося з температури та кольок у животі. У лікарні сказали, що це інфекція, проте згодом поставили геть інший діагноз – гострий мієлобластний лейкоз. Це рідкісна й важка форма раку крові, яка трапляється раз на мільйон. І лише третина з таких онкохворих входить у ремісію, а це необхідна умова для трансплантації – єдиного варіанту порятунку за такої хвороби. До цієї лікарні хлопчика привезли практично при смерті.

Батьки покинули все й кинулися рятувати сина. У них є ще двоє дітей, які зараз живуть із бабусями. Перший час діти не знали, від чого лікують їхнього братика.

“Вони не зрозуміли, чому їм в школі, грубо кажучи, талони стали безкоштовно видавати на харчування, чому батьки перестали завозити на англійську. Вони трохи не зрозуміли, що сталося”, – розповідає тато В'ячеслав Галушко.

Щоби вилікувати Давида, йому терміново необхідна пересадка кісткового мозку. Днями у хлопчика закінчився третій блок хіміотерапії. Після четвертого, кажуть медики, зволікати небезпечно. Але в Україні зробити операцію неможливо, бо жоден родич не підійшов як донор.

“Затримувати трансплантацію, не проводячи терапію, не можна, якщо ми зробимо 4 блоки, зупинимося і будемо чекати, то, швидше за все, пацієнт рецидивує і вилікувати його буде набагато складніше”, – пояснює закріплений лікар Сергій Дима.

Хлопчика вже готова прийняти клініка в Італії. Безкоштовний переліт надасть авіакомпанія МАУ згідно з угодою з телеканалом “1+1”. Однак, окрім пересадки, ще 5 років триватиме вартісна реабілітація.

За словами батька Давида, вони повинні щокварталу прилітати до Верони і лягати до лікарні, а це коштує ще приблизно 80 тисяч євро.

Батьки просять про допомогу, аби врятувати сина. Адже на лікування до Італії він має поїхати не пізніше, ніж через місяць.

Реквізити для допомоги:

Картка ПриватБанк:

5168 7450 1214 2029 (гривня)
5168 7427 2249 7025 (долар)
5168 7427 2251 2864 (євро)

Одержувач: Галушко Олена Вікторівна (мама Давида)

 

Кореспондент ТСН Інна Лебеденко